Facebook   YouTube   English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Rozebrano wiadukt kolejowy w Wieliszewie 2022-07-07
Zdemontowana już została konstrukcja wiaduktu kolejowego nad DK61 w Wieliszewie. Rozebrane zostały także przyczółki obiektu. Zgodnie z planem 7 lipca ruch w ciągu DK61 pomiędzy rondem w Zegrzu a ul. Wczasową zostanie wznowiony. [...]

125 lat Grupy Brugg
Konferencja Naukowa KILiW PAN i KN PZITB 2022-09-11
[...]


NO-DIG POLAND już we wrześniu
Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Andrzejem Kuliczkowskim, byłym prezesem zarządu Polskiej Fundacji Technik Bezwykopowych, cenionym w Polsce i na świecie specjalistą w zakresie. [...]


Wojna w Ukrainie zagrożeniem dla rentowności polskiego budownictwa
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis Rynek budowlany w Polsce 2022–2029, po dobrym początku 2022 r. perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie. Do oczekiwanego spowolnienia w sposób pośredni przyczyni się wojna w Ukrainie, która potęguje już wcześniej obserwowane na rynku problemy, takie jak rosnące ceny surowców, materiałów i nośników energii czy niedobór pracowników.[...]


Konsorcjum firm STRABAG i Budimex oddało do użytku odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi
25 czerwca 2022 r. konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. oraz Budimex S.A. oddało do użytku 12-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej S14, od węzła Łódź Lublinek do węzła Aleksandrów Łódzki, stanowiącej południowy fragment zachodniej obwodnicy Łodzi.[...]Wydarzenia


Rozdano statuetki 120 lat Wodociągów Miasta Krakowa »
2022-06-21
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Podczas LXXXVII Sesji Rady Miasta Krakowa, Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A. wręczył okolicznościowe statuetki, upamiętniające 120 rocznicę uruchomienia wodociągu na Bielanach.


WMK na XIV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej »
2022-05-30
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
W dniach 26-27 maja 2022 r. w Krakowie odbyła się XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna poświęcona „Ochronie jakości i zasobów wód w świetle współpracy ośrodków naukowych z gospodarką”.


Skanska z tytułem międzynarodowego lidera zrównoważonego rozwoju »
2022-05-26
Autor: Skanska
Postępy poczynione przez Skanska w realizacji celów ograniczania emisji dwutlenku węgla zyskały międzynarodowe uznanie wraz z uwzględnieniem firmy na liście „Europe Climate Leaders 2022”, opublikowanej przez redakcję Financial Times i firmę analityczną Statista.


Infrastruktura Polska i Budownictwo 2022 »
2022-05-20
Autor: Executive Club
9 marca 2022 r. w hotelu The Westin Warsaw odbyła się XIII konferencja Infrastruktura polska i budownictwo 2022. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz trzech prezentacji eksperci omówili najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego i infrastrukturalnego.


Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych »
2022-04-29
Autor: Warbud SA
28 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy/Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób.


CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder »
2022-04-27
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Prestiżowa nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua® podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 20 kwietnia 2022 r.


Koniec I etapu konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” »
2022-04-12
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Zakończył się I etap konkursu pt. „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX”. Spośród blisko 40 zgłoszonych prac dyplomowych i podyplomowych Jury wyłoniło te, które będą rywalizować o zwycięstwo w finale. Organizatorem konkursu promującego innowacyjne, „zielone” rozwiązania dla branży cementowej, betonowej i kruszywowej, jest CEMEX Polska. Konkurs wpisuje się w realizację strategii „Future in Action”, której celem jest redukcja emisji CO2 w zakładach CEMEX.


Polski Cement w Architekturze »
2022-03-25
Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu
Zorganizowany po raz 25. konkurs Polski Cement w Architekturze został rozstrzygnięty. 10 grudnia 2021 r. w siedzibie SARP w Warszawie nagrodzono najlepsze projekty obiektów z użyciem technologii betonowej, zrealizowane do końca 2020 r.


XXVI Europejska Wyprawa Mostowa Malta 2021, cz. 3 »
2022-03-25
Autor: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, dr h.c.m., mgr Maria Krajewska, mgr inż. Stanisław Pajchel
Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Valletcie, świątyń megalitycznych Tarxien i Ħaġar Qim oraz kościołów i katakumb w Rabacie i Mdinie wypełniło dwa ostatnie dni naszego pełnego wrażeń pobytu na Malcie.


PORR uzyskał najwyższą ocenę w międzynarodowym rankingu klimatycznym »
2022-03-24
Autor: PORR SA
Carbon Disclosure Project (CDP), znana na całym świecie organizacja oceniająca działania w obszarze klimatu, przyznała PORR najwyższą ocenę. Tak wysoko oceniono strategię Grupy w zakresie efektywności energetycznej i redukcji emisji.


Podsumowanie konferencji Infrastruktura i Budownictwo 2022 »
2022-03-22
Autor: Executive Club Sp. z o.o.
9 marca 2022 roku w hotelu The Westin Warsaw, odbyła się XIII edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo 2022. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz trzech prezentacji, zaproszeni eksperci omówili najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego oraz infrastrukturalnego.


CEMEX: 20. edycja konkursu Förderpreis Beton Award »
2022-03-09
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Do 30 kwietnia 2022 r. można zgłaszać prace w międzynarodowym konkursie Förderpreis Beton Award, organizowanym przez CEMEX. Celem konkursu jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną na rozwój technologii betonu.


Wodociągi Miasta Krakowa ze Złotym Dźwigaczem Kultury 2021 »
2022-03-08
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Poznaliśmy laureatów Dźwigaczy Kultury 2021. Wyróżnienia przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe rozdano w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A. odebrał nagrodę specjalną.


Soletanche śpiewająco na temat współpracy kobiet w budownictwie i nie tylko »
2022-03-01
Autor: Soletanche Polska Sp. z o.o.
Posłuchaj debiutanckiego singla zespołu BENTONITKI. Utwór jest częścią kampanii realizowanej przez Soletanche Polska, której celem jest aktywizacja kobiety na eksponowanych stanowiskach w branżach uznawanych za typowo męskie do działalności mentorskiej i pomocy młodszym koleżanką w osiąganiu awansu. Ma również zainspirować dziewczyny, które pozostają w życiowej i zawodowej stagnacji do działania!


CEMEX Polska Liderem Dekady w programie „Konsumencki Lider Jakości” »
2022-02-25
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
CEMEX Polska otrzymał tytuł „Konsumenckiego Lidera Jakości – Lidera Dekady 2011-2021”. Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie ogólnopolskiego badania konsumentów, którzy docenili najwyższą jakość produktów i usług oferowanych przez firmę. Program „Konsumencki Lider Jakości” stanowi inicjatywę redakcji „Strefy Gospodarki”, niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”.


Wodociągi Miasta Krakowa mają 121 lat »
2022-02-17
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
14 lutego świętujemy rocznicę powstania Wodociągów Miasta Krakowa. W tym roku od powstania Wodociągów Miasta Krakowa mija 121 lat.


XXVI Europejska Wyprawa Mostowa Malta 2021, cz. 2 »
2022-02-10
Autor: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, dr h.c.m. dr inż. arch. Ewa Dworzak-Żak, mgr Aniela Polc
Wyspa Gozo o stromych, skalistych brzegach z licznymi zatokami, na której zachowały się megalityczne świątynie zaliczane do najstarszych wolno stojących budowli na świecie, była w centrum uwagi kolejnego dnia naszej wyprawy na Maltę.


Co nowego w mostownictwie? »
2022-02-09
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów organizatora
W dniach 16–17 września 2021 r. odbyło się seminarium Co nowego w mostownictwie?, zorganizowane przez Związek Mostowców RP Oddział Małopolski we współpracy z Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Krakowie.


Prof. Wojciech Radomski doktorem honoris causa Politechniki Krakowskiej »
2022-02-09

Prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Krakowskiej. Naukowiec jest światowej klasy specjalistą w dziedzinie mostownictwa oraz badań materiałów i konstrukcji budowlanych, a także uznanym praktykiem w zakresie inżynierii lądowej.

XLIII Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii »
2022-02-09
Autor: dr hab. inż. Piotr Małkowski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Katedra Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki
W dniach 19–23 września 2021 r. w hotelu Mercure w Krynicy-Zdroju odbyła się XLIII Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii pod hasłem „Wyzwania geotechniki i geomechaniki XXI wieku”, zorganizowana przez Katedrę Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki na AGH w Krakowie, Katedrę Geotechniki, Hydrotechniki, Budownictwa Podziemnego i Wodnego na Politechnice Wrocławskiej, Fundację Nauka i Tradycje Górnicze, Polski Komitet Geotechniki, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Polskie Towarzystwo Mechaniki Skał.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 | Następna >>Reklamy
Soletanche Keller GEO-Instruments SG Pam Geobrugg Wodociągi Miasta Krakowa Porr
nbi med!a
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
- -
Copyright © nbi med!a 2005 - 2021
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję