YouTube     English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Oferty na zaprojektowanie i budowę S7 Lesznowola – Tarczyn Północ 2021-02-26
25 lutego br. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę niespełna 15 km odcinka drogi ekspresowej S7 Lesznowola – Tarczyn Północ. W przetargu wpłynęło 6 ofert. [...]

Kolejowy tunel w Łodzi – start maszyn
VIII Szkoła Górnictwa Odkrywkowego 2021, Rawa Mazowiecka 2021-08-31
[...]


Bezpieczeństwo w trójwymiarze
Rozmowa z Sebastianem Lewińskim szefem Działu BHP, oraz Jakubem Kuligiem, kierownikiem Zespołu ds. Wdrożenia BIM z firmy Warbud SA.[...]


Ceny gruntów rosną i nadal będą rosły
Jakie działki są najbardziej poszukiwane? Popyt na grunty inwestycyjne wciąż jest bardzo duży. Działki poszukiwane są głównie pod inwestycje magazynowe, mieszkaniowe oraz nieduże projekty handlowe typu retail park.[...]


Przebudowa Dworca Warszawa Zachodnia - Budimex powierzył realizacje fundamentowania Soletanche Polska
W ramach kontraktu Soletanche zaprojektuje i wykona następujące zadania: posadowienie kładki dla pieszych oraz przyszłego zadaszenia peronów. Zrealizuje poziomą przesłonę przeciwfiltracyjną niezbędną ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie ściany tunelu dla pieszych oraz podziemnego przystanku tramwajowego. [...]Wydarzenia


NDI dołączyło do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie »
2021-02-17
Autor: Autor: NDI S.A.
Grupa NDI została czternastym członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Podczas spotkania Komitetu Sterującego Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Grupy NDI, podpisała deklarację przystąpienia NDI jako członka zwyczajnego do tej organizacji.


120-lecie powstania Wodociągów Miasta Krakowa »
2021-02-16
Autor: Autor: Wodociągi Miasta Krakowa
Rok 2021 jest dla Wodociągów Miasta Krakowa wyjątkowy - 14 lutego minęło sto dwadzieścia lat od powstania naszego Przedsiębiorstwa. To wydarzenie jest dla nas szczególnie ważne, bowiem wieńczy długoletnie wysiłki oraz solidną pracę wielu pokoleń krakowskich wodociągowców. Z tej okazji 15 lutego, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, odbyła się uroczystość rocznicowa w kościele przy Parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie.


CEMEX partnerem nowatorskiej wystawy online „CARBS - Concrete Kinetics” »
2021-02-09
Autor: Autor: CEMEX
CEMEX nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania materiałów budowlanych i ich zastosowania w budownictwie. „CARBS - Concrete Kinetics” to artystyczna inicjatywa stworzona przez CEMEX oraz organizacje związane z popularyzacją architektury, jak Matter Design i AEDES, której celem jest refleksja nad wielowymiarowością innowacji w budownictwie.


Mostostal Warszawa i Acciona Construcción na III Międzynarodowym Forum Tunelowym »
2021-02-05
Autor: Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Spółki Mostostal Warszawa i Acciona Construcción wzięły udział w III Międzynarodowym Forum Tunelowym, które odbyło się w dniach 3-4 lutego 2021 roku online. Jednym z tematów konferencji były przygotowania do prac nad tunelem w ramach kontraktu S19 Rzeszów – Babica.


Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego 2020 »
2021-02-02
Autor: Autor: Barbara Goszczyńska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Budownictwa i Architektury
XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego, organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Odział Kielce oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, miała odbyć się – już tradycyjnie – w Cedzynie koło Kielc 11–13 maja 2020 r., ale w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ogłoszonym na terenie Polski stanem epidemii w tym terminie musiała zostać odwołana. Ze względu na ustalone terminy innych konferencji, szczególnie konferencji naukowej Krynica 2020, która tradycyjnie odbywa się we wrześniu, oraz konferencji Awarie Budowlane, mającej odbyć się w maju 2021 r., podjęto decyzję, że konferencja Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego odbędzie się 26–28 października 2020 r.


infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference »
2021-02-02
Autor: Autor: dr hab. inż. Marek Salamak, prof. PŚl
Cyfryzacja branży budowlanej jest już faktem. Budownictwo 4.0 było głównym tematem najważniejszego wydarzenia BIM w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference.


Zrównoważone i trwałe drogi »
2021-02-02
Autor: Autor: Tomasz Orłowski, Polski Kongres Drogowy
Zamiast w Wiśle 29 października 2020 r. Śląskie Forum Drogownictwa odbyło się jako wydarzenie online – Webforum: Zrównoważone i trwałe drogi. Zgodnie z tradycją, było bardzo interesująco i międzynarodowo – referaty wygłosili przedstawiciele siedmiu krajów.


Sympozjum IABSE Wrocław 2020 »
2021-02-02
Autor: Autor: prof. dr hab. inż. Jan Bień, prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, dr inż. Paweł Hawryszków, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Pod hasłem „Synergia kultury i inżynierii lądowej – historia i wyzwania” omawiano zagadnienia dotyczące rozwoju mostów i inżynierii budowlanej jako elementów światowej kultury oraz aktualne wyzwania w tej dziedzinie podczas Sympozjum IABSE Wrocław 2020. Wydarzenie odbyło się online w dniach 7–9 października 2020 r. Organizatorem sympozjum były Polska Grupa IABSE i Politechnika Wrocławska.


Ruszyły tarcze maszyn drążących tunele w Łodzi »
2021-02-02
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów PKP PLK SA
Ruszyły tarcze dużej i małej maszyny do drążenia tuneli w Łodzi. Katarzyna – duża TBM – rozpoczęła pracę przy dwutorowym tunelu do Łodzi Fabrycznej. Faustyna – mniejsza TBM – wykona cztery jednotorowe tunele do Łodzi Kaliskiej i Łodzi Żabieniec. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych SA za ponad 1,7 mld zł, współfinansowana z POIiŚ.


NOVKOL 2020 »
2021-02-02
Autor: Autor: Sergiusz Lisowski, sekretarz merytoryczny konferencji, Janina Mrowińska, sekretarz organizacyjny konferencji
Początkowo konferencja planowana była w Zakopanem 2–4 grudnia 2020 r., jednak z uwagi na rozwój sytuacji pandemicznej COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizatorzy zrezygnowali ze stacjonarnej, trzydniowej konferencji i zaproponowali bezpieczne rozwiązanie umożliwiające spotkanie online, z ciekawym programem merytorycznym.


Nagroda PZITB im. prof. Aleksandra Dyżewskiego dla pracownika Mostostalu Warszawa »
2021-01-26
Autor: Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przyznał Arturowi Sikorze, Dyrektorowi Grupy Kontraktów w Mostostalu Warszawa nagrodę im. prof. Aleksandra Dyżewskiego.


Strategia Rozwoju Transportu a nowoczesna logistyka cargo. Jak odnieść sukces? »
2020-12-30
Autor: Autor: Fundacja Inicjatyw Bezpieczeństwo – Rozwój – Energia
Logistyka odgrywa coraz większą rolę w europejskim i światowym systemie transportowym, stanowiąc krwioobieg nowoczesnej gospodarki. W zglobalizowanym świecie jest także istotnym instrumentem stymulującym jej rozwój. W Polsce sektor ten posiada duży, niewykorzystany potencjał w wysokości co najmniej 20 mld PLN rocznych przychodów przedsiębiorstw. Okazją do dyskusji na ten temat była konferencja prasowa zorganizowana przez Fundację Inicjatyw Bezpieczeństwo – Rozwój – Energia Strategia Rozwoju Transportu a nowoczesna logistyka cargo. Jak odnieść sukces?


STRABAG wspiera akcję Polska vs Koronawirus Fundacji Siepomga »
2020-12-22
Autor: Autor: STRABAG Sp. z o.o.
W okresie przedświątecznym, poza życzeniami, tradycyjnie składane są podziękowania partnerom biznesowym za współpracę w mijającym roku. Od kilkunastu miesięcy Polska i świat zmagają się z pandemią COVID-19. Na pierwszej linii, wykonując tytaniczną pracę, jest cały personel medyczny.


Inwestycja funduszu twórcy sukcesu Aptek Gemini otwiera nową rundę finansowania Nevomo »
2020-12-15
Autor: Autor: Nevomo
Fundusz Hütter Private Equity z Gdyni zainwestował kilkaset tysięcy euro w nowej rundzie finansowania Nevomo (d. Hyper Poland). Środki zostaną przeznaczone na rozwój zespołu biznesowego oraz współfinansowanie prac badawczo-rozwojowych dot. napędu i zawieszenia nowej generacji Kolei Dużych Prędkości.


Spółki Grupy VINCI zapewniają posiłki dla medyków na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem »
2020-12-07
Autor: Autor: Warbud SA
Czwarta i  ostatnia w  tym roku odsłona akcji #Razemdlaszpitali to przekazanie darmowych posiłków dla medyków na pierwszej linii frontu w  walce z  Covid-19. Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie dziedziny naszego życia.


Nevomo z finansowaniem z Shift2Rail! »
2020-12-04
Autor: Autor: Nevomo
Nevomo (dawniej Hyper Poland), wraz z 12 konsorcjantami z 8 europejskich krajów, uzyskała grant w ramach inicjatywy Shift2Rail. Projekt „HyperNex” ma stać się zalążkiem, które ułatwi powstanie i rozwój wielomiliardowego rynku technologii opartych o ideę hyperloop w Europie. W projekcie weźmie też udział drugi podmiot z Polski - Instytut Kolejnictwa.


W Pruszkowie powstała nowa wytwórnia betonu CEMEX »
2020-12-04
Autor: Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Dostosowując swoją sieć sprzedaży do wymagań i oczekiwań klientów, CEMEX uruchomił nową wytwórnię betonu zlokalizowaną w Pruszkowie k. Warszawy. Nowo otwarta wytwórnia jest największym zakładem produkcji betonu towarowego firmy, zajmującym ponad 20 tys. m2 powierzchni. To kolejna inwestycja CEMEX, która pozwoli produkować i dostarczać mieszanki betonowe o najwyższej jakości, zgodnie z obowiązującymi europejskimi standardami i normami.


Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla Wodociągów Miasta Krakowa »
2020-12-01
Autor: Autor: Wodociągi Miasta Krakowa
Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – nietypowej, bo odbywającej się w niełatwych dla gospodarki i ludzi czasach. Tegoroczne statuetki nabierają szczególnego znaczenia - honorują przedsiębiorców którzy pokazali, że nawet w trudnej sytuacji warto grać fair.


Budownictwo w Polsce 2021 »
2020-11-27
Autor: Autor: PMR
1 października 2020 r. w Renaissance Warsaw Airport Hotel blisko 100 przedstawicieli zarządów kluczowych firm wykonawczych, deweloperów, inwestorów, producentów materiałów budowlanych, a także organizacji związanych z polskim rynkiem budowlanym wyraziło swoją opinię na temat najpoważniejszych zagrożeń czyhających na branżę w dobie pandemii oraz perspektyw na najbliższe lata. Uczestnicy wydarzenia uznali zapełnienie portfela zamówień oraz obserwowane osłabienie popytu na usługi budowlane za największe wyzwanie, z jakim przyjdzie im się mierzyć w ciągu najbliższego roku.


66 Konferencja Naukowa KILiW PAN i KN PZITB »
2020-11-27
Autor: Autor: Wojciech Drozd, Komitet Organizacyjny konferencji
66. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, odbyła się 20–24 września 2020 r. w Krynicy-Zdroju i Muszynie Złockiem. Po raz pierwszy prowadzona była w systemie hybrydowym. Podobnie jak przed rokiem, funkcję jej bezpośredniego organizatora pełnił Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | Następna >>Reklamy
Palisander Geobrugg Luxo Eurovia Keller Wodociągi Miasta Krakowa Noe PPI Chrobok
Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70, fax: 12 292 70 80
- -
Copyright © Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne 2005 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję