Facebook   YouTube   English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Antysmogowy pilotaż NFOŚiGW w Pszczynie 2021-04-16
W Pszczynie na Śląsku, jako jednej z najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce, od 16 kwietnia realizowany będzie kolejny – obok ogłoszonego dwa dni temu dla województwa zachodniopomorskiego – antysmogowy pilotaż NFOŚiGW. [...]

120-lecie Wodociągów Miasta Krakowa SA
VIII Szkoła Górnictwa Odkrywkowego 2021, Rawa Mazowiecka 2021-08-31
[...]


Branży budowlanej nie stać na cyfrową obojętność
Rozmowa z Bartłomiejem Pietruszewskim, Country Managerem z firmy PlanRadar w Polsce.[...]


Wypadki przy pracy w 2020 roku - są już wstępne dane z GUS
Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa pracy w 2020 r. Liczba poszkodowanych w wypadkach w całej gospodarce spadła aż o 24,6%. A jakie są dane dla branży budowlanej?[...]


PORR buduje drogę ekspresową S3 Legnica – Lubawka
Trwają prace na budowie drogi ekspresowej S3 Legnica – Lubawka, odcinek Bolków – granica państwa, zadanie III – od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła).[...]Wydarzenia


Znamy zwycięzców konkursu CEMEX Förderpreis Beton »
2021-04-12
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Do udziału w XIX edycji konkursu CEMEX  Förderpreis  Beton Central Europe 2020 po raz pierwszy zaproszono przedstawicieli świata nauki i branży budowlanej z Polski i Czech. W gronie finalistów znalazło się dwoje Polaków: dr inż. Ewa  Kapeluszna  z AGH i dr  inż.  Kamil  Załęgowski  z Politechniki Warszawskiej.


Unibep na podium wśród firm budowlanych »
2021-03-30
Autor: Unibep S.A.
3. miejsce wśród firm z  branży budowlanej, 74. miejsce na liście 300 Najlepszych Polskich Pracodawców – to pozycja Unibep SA w rankingu Najlepsi Polscy Pracodawcy. Lista, którą opublikował miesięcznik „Forbes”, powstała m.in. dzięki opinii samych pracowników poszczególnych przedsiębiorstw.


III Międzynarodowe Forum Tunelowe »
2021-03-23
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów i transmisji Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy
3 i 4 lutego 2021 r. Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy (PKD) zorganizowało w trybie online III Międzynarodowe Forum Tunelowe. Patronami konferencji byli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Tunelowe i Budownictwa Podziemnego ITA-AITES.


Wodociągi Miasta Krakowa wczoraj i dziś »
2021-03-23
Autor: Anna Biedrzycka, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
W połowie lutego 2021 r. Wodociągi Miasta Krakowa SA obchodziły jubileusz 120-lecia istnienia. Ostatnie lata to systematyczna modernizacja i rozbudowa krakowskiej infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w bezprecedensowej skali i zakresie.


Warbud nagrodzony za jakość usług »
2021-03-23
Autor: Warbud SA
Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2021 wysoko oceniła Zintegrowany System Zarządzania Warbudu i  nagrodziła działania związane z  wdrażaniem i  promowaniem idei jakości w  naszych usługach.


CEMEX wdrożył technologię wodorową w europejskich cementowniach »
2021-03-12
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
CEMEX wdrożył technologię wodorową we wszystkich swoich cementowniach w Europie. To jedno z działań, dzięki którym firma przyczynia się do realizacji wizji gospodarki neutralnej w obszarze emisji dwutlenku węgla.


Prezydent RP docenił pracowników Grupy Unibep »
2021-03-08
Autor: Unibep SA
W czasie tradycyjnej, corocznej narady rocznej podsumowującej wyniki roku 2020 r. i omawiającej plany na rok 2021 r. krzyże zasługi za działalność na rzecz rozwoju innowacyjności polskiego sektora budowlanego oraz medale za długoletnią służbę otrzymali pracownicy Grupy Unibep.


30-lecie konkursu CEMEX Building Award »
2021-03-03
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Konkurs CEMEX Building Award docenia talenty oraz pomysły architektów i inżynierów, którzy posiadają wizję nowego, zrównoważonego budownictwa, mającego na celu dobro obecnych i przyszłych pokoleń. Od wielu lat nagroda przyznawana jest najlepszym projektom w dziedzinie architektury i budownictwa w Meksyku oraz na świecie - w tym roku CEMEX obchodzi 30-lecie konkursu.


NDI dołączyło do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie »
2021-02-17
Autor: NDI S.A.
Grupa NDI została czternastym członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Podczas spotkania Komitetu Sterującego Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Grupy NDI, podpisała deklarację przystąpienia NDI jako członka zwyczajnego do tej organizacji.


120-lecie powstania Wodociągów Miasta Krakowa »
2021-02-16
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa
Rok 2021 jest dla Wodociągów Miasta Krakowa wyjątkowy - 14 lutego minęło sto dwadzieścia lat od powstania naszego Przedsiębiorstwa. To wydarzenie jest dla nas szczególnie ważne, bowiem wieńczy długoletnie wysiłki oraz solidną pracę wielu pokoleń krakowskich wodociągowców. Z tej okazji 15 lutego, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, odbyła się uroczystość rocznicowa w kościele przy Parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie.


CEMEX partnerem nowatorskiej wystawy online „CARBS - Concrete Kinetics” »
2021-02-09
Autor: CEMEX
CEMEX nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania materiałów budowlanych i ich zastosowania w budownictwie. „CARBS - Concrete Kinetics” to artystyczna inicjatywa stworzona przez CEMEX oraz organizacje związane z popularyzacją architektury, jak Matter Design i AEDES, której celem jest refleksja nad wielowymiarowością innowacji w budownictwie.


Mostostal Warszawa i Acciona Construcción na III Międzynarodowym Forum Tunelowym »
2021-02-05
Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Spółki Mostostal Warszawa i Acciona Construcción wzięły udział w III Międzynarodowym Forum Tunelowym, które odbyło się w dniach 3-4 lutego 2021 roku online. Jednym z tematów konferencji były przygotowania do prac nad tunelem w ramach kontraktu S19 Rzeszów – Babica.


Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego 2020 »
2021-02-02
Autor: Barbara Goszczyńska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Budownictwa i Architektury
XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego, organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Odział Kielce oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, miała odbyć się – już tradycyjnie – w Cedzynie koło Kielc 11–13 maja 2020 r., ale w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ogłoszonym na terenie Polski stanem epidemii w tym terminie musiała zostać odwołana. Ze względu na ustalone terminy innych konferencji, szczególnie konferencji naukowej Krynica 2020, która tradycyjnie odbywa się we wrześniu, oraz konferencji Awarie Budowlane, mającej odbyć się w maju 2021 r., podjęto decyzję, że konferencja Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego odbędzie się 26–28 października 2020 r.


infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference »
2021-02-02
Autor: dr hab. inż. Marek Salamak, prof. PŚl
Cyfryzacja branży budowlanej jest już faktem. Budownictwo 4.0 było głównym tematem najważniejszego wydarzenia BIM w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference.


Zrównoważone i trwałe drogi »
2021-02-02
Autor: Tomasz Orłowski, Polski Kongres Drogowy
Zamiast w Wiśle 29 października 2020 r. Śląskie Forum Drogownictwa odbyło się jako wydarzenie online – Webforum: Zrównoważone i trwałe drogi. Zgodnie z tradycją, było bardzo interesująco i międzynarodowo – referaty wygłosili przedstawiciele siedmiu krajów.


Sympozjum IABSE Wrocław 2020 »
2021-02-02
Autor: prof. dr hab. inż. Jan Bień, prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, dr inż. Paweł Hawryszków, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Pod hasłem „Synergia kultury i inżynierii lądowej – historia i wyzwania” omawiano zagadnienia dotyczące rozwoju mostów i inżynierii budowlanej jako elementów światowej kultury oraz aktualne wyzwania w tej dziedzinie podczas Sympozjum IABSE Wrocław 2020. Wydarzenie odbyło się online w dniach 7–9 października 2020 r. Organizatorem sympozjum były Polska Grupa IABSE i Politechnika Wrocławska.


Ruszyły tarcze maszyn drążących tunele w Łodzi »
2021-02-02
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów PKP PLK SA
Ruszyły tarcze dużej i małej maszyny do drążenia tuneli w Łodzi. Katarzyna – duża TBM – rozpoczęła pracę przy dwutorowym tunelu do Łodzi Fabrycznej. Faustyna – mniejsza TBM – wykona cztery jednotorowe tunele do Łodzi Kaliskiej i Łodzi Żabieniec. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych SA za ponad 1,7 mld zł, współfinansowana z POIiŚ.


NOVKOL 2020 »
2021-02-02
Autor: Sergiusz Lisowski, sekretarz merytoryczny konferencji, Janina Mrowińska, sekretarz organizacyjny konferencji
Początkowo konferencja planowana była w Zakopanem 2–4 grudnia 2020 r., jednak z uwagi na rozwój sytuacji pandemicznej COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizatorzy zrezygnowali ze stacjonarnej, trzydniowej konferencji i zaproponowali bezpieczne rozwiązanie umożliwiające spotkanie online, z ciekawym programem merytorycznym.


Nagroda PZITB im. prof. Aleksandra Dyżewskiego dla pracownika Mostostalu Warszawa »
2021-01-26
Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przyznał Arturowi Sikorze, Dyrektorowi Grupy Kontraktów w Mostostalu Warszawa nagrodę im. prof. Aleksandra Dyżewskiego.


Strategia Rozwoju Transportu a nowoczesna logistyka cargo. Jak odnieść sukces? »
2020-12-30
Autor: Autor: Fundacja Inicjatyw Bezpieczeństwo – Rozwój – Energia
Logistyka odgrywa coraz większą rolę w europejskim i światowym systemie transportowym, stanowiąc krwioobieg nowoczesnej gospodarki. W zglobalizowanym świecie jest także istotnym instrumentem stymulującym jej rozwój. W Polsce sektor ten posiada duży, niewykorzystany potencjał w wysokości co najmniej 20 mld PLN rocznych przychodów przedsiębiorstw. Okazją do dyskusji na ten temat była konferencja prasowa zorganizowana przez Fundację Inicjatyw Bezpieczeństwo – Rozwój – Energia Strategia Rozwoju Transportu a nowoczesna logistyka cargo. Jak odnieść sukces?


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | Następna >>Reklamy
Keramo SG Pam Geobrugg Porr Soletanche Ecol Unicon Keller Wodociągi Miasta Krakowa
nbi med!a
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
- -
Copyright © nbi med!a 2005 - 2021
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję