Facebook   YouTube   English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Otwarto jeden tunel w Sulejówku 2023-12-01
Gotowy jest nowy tunel pod torami w al. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. PLK otworzyły nowy obiekt i jednocześnie podpisały umowę z wykonawcą kolejnego bezkolizyjnego skrzyżowania, które powstanie w ciągu ul. Przejazd/Krasińskiego. [...]

125 lat Grupy Brugg

Przyszłością kolei są szybkie połączenia pasażerskie, kolej aglomeracyjna oraz ruch towarowy
Rozmowa z Ireneuszem Merchel, prezesem zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.[...]


Czas jako wieloaspektowy czynnik w inwestycjach budowlanych
Każda inwestycja budowlana jest osadzona w sprecyzowanych ramach czasowych, opisanych m.in. w harmonogramie rzeczowo-finansowym, harmonogramie prac projektowych i robót budowlanych czy innych dokumentach, jak umowa z wykonawcą, umowa z ubezpieczycielem. Czas w budownictwie może być sprzymierzeńcem, np. jako naturalny czynnik potrzebny do osiągnięcia dojrzałości konstrukcji. Może także powodować niedogodności, jak choćby w przypadku wystąpienia opóźnień. Jest jednak ponad wszelką wątpliwość istotnym wskaźnikiem mówiącym o efektywności i produktywności w całym budowlanym procesie inwestycyjnym oraz nieubłaganym kryterium miary sukcesu realizacji projektu zakładającego zachowanie terminu.[...]


Iniekcja kompensacyjna skutecznie wsparła drążenie tunelu kolejowego pod łódzkimi kamienicami
Łódzkie kamienice są bezpieczne. Soletanche Polska, wykonawca iniekcji kompensacyjnej – technologii, która wsparła przejście tarczy TBM Katarzyna podsumowuje zakończony pierwszy odcinek prac, w którym zaprojektowany tunel biegnie w świetle istniejących historycznych zabudowań Łodzi.[...]Wydarzenia


V Konferencja NOVDROG 2023 »
2023-07-28
Autor: Janina Mrowińska, sekretarz Komitetu Organizacyjnego, Beata Toporska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Halina Rogowska, członkini Komitetu Organizacyjnego
W dniach 20–21 kwietnia 2023 r. w Niepołomicach odbyła się Jubileuszowa V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów NOVDROG 2023, zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie we współpracy z Politechniką Krakowską – Katedrą Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu oraz Katedrą Systemów Transportowych, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Zarządem Dróg Miasta Krakowa i Zarządem Dróg Powiatu Krakowskiego.


Sympozjum IABSE Istanbul 2023: Long Span Bridges »
2023-07-28
Autor: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Politechnika Wrocławska; Zespół Badawczo-Projektowy Mosty-Wrocław s.c.
W dniach 26–28 kwietnia 2023 r. w Stambule w Turcji odbyło się sympozjum zorganizowane przez International Association for Bridge and Structural Engineering (IABSE) pod hasłem Long Span Bridges. Sympozjum zorganizowano z okazji oddania do eksploatacji 18 marca 2022 r. mostu Çanakkale 1915 nad cieśniną Dardanele w Turcji.


WOD-KAN 2023 »
2023-07-28
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów IGWP
W dniach 30 maja – 1 czerwca 2023 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku odbyły się XXIX Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2023, w których udział wzięli wystawcy z Polski (w sumie 272) oraz Austrii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Tajwanu i Włoch (34). Targi odwiedziło ponad 9000 osób. Patronatem objęli wydarzenie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


Do Krakowa przyjechało ponad 220 specjalistów od dróg betonowych z całego świata »
2023-07-28
Autor: Piotr Piestrzyński, Stowarzyszenie Producentów Cementu
Ponad 220 uczestników z 28 krajów ze wszystkich kontynentów wzięło udział w 14. sympozjum Concrete Roads, które od 26 do 28 czerwca 2023 r. odbywało się w Krakowie. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone betonowym nawierzchniom drogowym zgromadziło najlepszych specjalistów w tej dziedzinie z całego świata. Organizatorami spotkania były Europejskie Stowarzyszenie Betonowych Nawierzchni Drogowych (EUPAVE) oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC).


Michel Virlogeux doktorem honoris causa Politechniki Wrocławskiej »
2023-07-27
Autor: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Politechnika Wrocławska
W ramach obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej 15 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Michelowi Virlogeux, wybitnemu specjaliście z zakresu inżynierii mostowej, projektantowi ikonicznych mostów przełomu XX i XXI w.


Dobry Gospodarz 2023 »
2023-07-27
Autor: Piotr Piestrzyński, Stowarzyszenie Producentów Cementu
Na terenie gminy Grybów w województwie małopolskim drogi betonowe wypierają drogi bitumiczne. Betonówek jest więcej, gdyż tylko one sprawdzają się w trudnych warunkach górskich. Za budowę dróg betonowych siedmiu samorządowców z pięciu województw otrzymało 27 czerwca 2023 r. tytuły Dobrego Gospodarza. Uroczystość, która odbyła się w Krakowie, towarzyszyła kolejnej edycji seminarium Samorządowe drogi betonowe, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC).


Geobrugg z nowym, niebieskim logo »
2023-07-27
Autor: GEOBRUGG PARTNER w POLSCE
Od 15 czerwca 2023 r. pojawiamy się z nowym logo i w niebieskim kolorze. Firma Geobrugg należy do Grupy Brugg od jej założenia w 1951 r. W tym roku Grupa Brugg ujednolici wygląd wszystkich swoich oddziałów. Brugg będzie wyróżniał się w naszym logo.


Cemex Polska ze Srebrnym Listkiem CSR »
2023-06-23
Autor: Cemex Polska Sp. z o.o.
Po raz kolejny firma Cemex Polska została doceniona za swoje działania w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, otrzymując Srebrny Listek CSR oraz wyróżnienie za dobre praktyki wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju za rok 2022.


Mentoring F2F – wsparcie dla młodych kobiet w branżach STEM »
2023-05-24
Autor: Agata Hajduga, mentorka, założycielka fundacji Mentoring F2F
Założyłam fundację Mentoring F2F zainspirowana swoimi doświadczeniami w relacjach z kobietami z całego świata, pochodzącymi z różnych kultur i pracującymi w branżach inżynieryjnych i nie tylko. Często ich wsparcie pomagało mi na różnych etapach kariery. Tworząc program Mentoring F2F, chciałam to wparcie przekazać dalej.


Targi WOD-KAN 2023 »
2023-05-24
Autor: Jakub Kucharski, komisarz targów WOD-KAN
Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN w tym roku odbędą się w dniach od 31 maja do 1 czerwca, a organizator – Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” – już dziś zaprasza wszystkich zwiedzających do Bydgoszczy.


Projektowanie Przyszłości »
2023-05-23
Autor: BIM Klaster
Dwa dni, 12 prelekcji, 10 warsztatów i debata – łącznie 30 godzin i blisko 200 uczestników to 8. edycja Projektowania Przyszłości w liczbach. Konferencja odbyła się 18–19 kwietnia 2023 r. w Krakowie.


Wyprawy mostowe prof. Kazimierza Flagi »
2023-05-23
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów organizatora
21 stycznia 2023 r. w Muzeum Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie wyprawowiczów Światowych i Europejskich Wypraw Mostowych, zorganizowane przez prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagę (Stowarzyszenie Wyprawy Mostowe) oraz Annę i Franciszka Brodzkich (właścicieli Biura Turystycznego Anitour, współorganizatora wypraw), pierwsze po przerwie w wyprawach w latach 2020–2022 spowodowanej pandemią koronawirusa.


Metody Komputerowe w Projektowaniu i Analizie Konstrukcji Hydrotechnicznych »
2023-05-23

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2023 r. w Korbielowie odbyła się XXXIII konferencja Metody Komputerowe w Projektowaniu i Analizie Konstrukcji Hydrotechnicznych, zorganizowana przez Katedrę Geotechniki i Wytrzymałości Materiałów na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

6. Forum Państwowej Służby Geologicznej »
2023-05-23
Autor: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
6. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) zatytułowane Geologia inżynierska. Praktyczne wsparcie procesów inwestycyjnych odbyło się 29 marca 2023 r. w formule online. Wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę blisko 700 uczestników, m.in. przedstawicieli rządowej i samorządowej administracji geologicznej, urzędów miast, urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, wyższych uczelni oraz przedsiębiorstw geologicznych i geotechnicznych.


II Forum Dni Asfaltu »
2023-05-23
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów PKD
W dniach 20–22 marca 2023 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się II Forum Dni Asfaltu poświęcone nawierzchniom bitumicznym. Jego organizatorami byli Polski Kongres Drogowy wraz największymi firmami sektora – Orlen Asfalt Sp. z o.o. oraz Ammann Polska Sp. z o.o., a także Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa (OIGD).


Jubileuszowa 25. edycja Hydroprezentacji »
2023-05-23
Autor: GRUPA PRC HOLDING
Trzy dni niesamowitych i nieco sentymentalnych spotkań, nawiązujących do 25-lecia Hydroprezentacji, tworzą obraz tegorocznej konferencji. Frekwencja także świadczyła o wyjątkowości wydarzenia. Oprócz prelekcji i debat na uczestników czekały również nagrody w wielu kategoriach! Konferencja pod hasłem Przyszłość inżynierii w branży wod.-kan. – 25 lat na fali odbyła się od 12 do 14 kwietnia 2023 r. tradycyjnie w Krynicy-Zdroju.


XLIV Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii »
2023-05-23
Autor: Joanna Pieczyńska-Kozłowska, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
W dniach 20–23 marca 2023 r. w Karpaczu odbyła się XLIV Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii. Organizatorem tegorocznej odsłony konferencji była Katedra Geotechniki, Hydrotechniki, Budownictwa Podziemnego i Wodnego wraz z Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej. Współorganizatorami byli Katedra Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz KGHM Cuprum. Partnerem strategicznym wydarzenia był KGHM Polska Miedź SA.


Footbridge 2022 w Madrycie »
2023-05-23
Autor: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, dr inż. Marco Teichgraeber, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Konferencje Footbridge odbywają się co trzy lata, począwszy od 2002 r. Inspiracją do zorganizowania pierwszej konferencji były problemy z nadmiernymi drganiami kładek: Milenijnej w centrum Londynu i Solferino w centrum Paryża. Pierwsza konferencja odbyła się w Paryżu (2002), a następnie w Wenecji (2005), Porto (2008), Wrocławiu (2011), Londynie (2014), Berlinie (2017) i ostatnia w Madrycie (2022).


Wyzwania współczesnego mostownictwa »
2023-05-23
Autor: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego


Infrastruktura Polska i Budownictwo 2023 »
2023-05-22
Autor: Executive Club
21 marca 2023 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się XIV edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo. W czterech panelach dyskusyjnych oraz trzech prezentacjach omówiono najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego i infrastrukturalnego. Zwieńczeniem wydarzenia była gala wręczenia Diamentów Infrastruktury i Budownictwa najbardziej wyróżniającym się podmiotom. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 | Następna >>Reklamy
Wodociągi Miasta Krakowa Porr Soletanche Keller
nbi med!a
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
- -
Copyright © nbi med!a 2005 - 2021
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję