YouTube     English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne Subaru

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Oddanie do ruchu S17 Skrudki – Kurów Zachód 2019-06-19
Dzisiaj, 19 czerwca br. lubelski Oddział GDDKiA udostępni kierowcą ponad 13 km odcinek drogi ekspresowej S17 od węzła Skrudki (bez węzła) do węzła Kurów Zachód (bez węzła). To pierwszy odcinek S17, który zostanie oddany w tym roku. [...]

Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii 2018
VII Szkoła Górnictwa Odkrywkowego, 09-11.09.2019, Kielce 2019-09-09
W imieniu: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, Katedry Górnictwa Odkrywkowego, Fundacji „Nauka i Tradycje Górnicze” oraz Sekcji Technologii Górniczej Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk, Głównej Komisji ds. Górnictwa Odkrywkowego ZG SITG oraz Stowarzyszenia Polskich Inżynierów Strzałowych pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w VII edycji Szkoły Górnictwa Odkrywkowego, która odbędzie się w dniach 9-11 września 2019 r. w hotelu Binkowski Resort**** w Kielcach.[...]


Rozwiązania infrastrukturalne szyte na miarę
Rozmowa z Ewą Krzemińską, dyrektor zarządzającą Uponor Infra Sp. z o.o.[...]


Naprawa i wzmacnianie budowli
Naprawy stanowią jeden z podstawowych sposobów utrzymania obiektów budowlanych zarówno historycznych, jak i współczesnych, a ich celem jest przede wszystkim przywracanie lub zachowanie użyteczności obecnie istniejących obiektów. Rehabilitowane obiekty budowlane dzięki nadaniu im nowej użyteczności zyskują coraz częściej nowe życie, podlegając transformacji z fabryk w restauracje, z obiektów biurowych w mieszkalne itd. Takie działania wpisują się także w ideę zrównoważonego rozwoju.[...]


Modernizacja oczyszczalni ścieków Dębogórze
Obecnie spółka PEWIK GDYNIA realizuje kolejny projekt „Modernizacja ciągu gospodarki osadowej i innych obiektów oczyszczalni ścieków Dębogórze oraz rozwój sieci kanalizacji sanitarnej PEWIK GDYNIA” nr POIS.02.03.00-00-0023/17 w ramach działania „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.[...]Wydarzenia


Od kamieni milowych do współczesnych tablic »
2019-06-17
Autor: Autor: GDDKiA
Znaki drogowe kojarzone są powszechnie z motoryzacją. Jednak ich historia sięga znacznie dalej i nie dotyczy wyłącznie przekazywania informacji przydatnych w podróży takich jak odległość. Rozwój motoryzacji przyczynił się do ujednolicenia znaków. W 1909 roku, efektem Międzynarodowej Konwencji o ruchu samochodowym podpisanej przez 37 państw, było wprowadzenie pierwszych międzynarodowych znaków drogowych - czterech okrągłych, granatowych tablic z białymi symbolami.


Grupa Unibep na III Olimpiadzie Sportowej Budownictwa i Infrastruktury »
2019-06-17
Autor: Autor: Unibep SA
III Olimpiada Sportowa Budownictwa i Infrastruktury Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa odbyła się 15 czerwca 2019 r. w Józefowie koło Warszawy. Reprezentacja Grupy Unibep spisała się mistrzowsko.


Budimex otworzył 30 Strefę Rodzica w Chorzowie »
2019-06-14
Autor: Autor: Budimex SA
13 czerwca 2019 r. spółka Budimex otwarła oficjalnie 30 Strefę Rodzica w szpitalu dziecięcym Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Program „Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom” to autorski program Budimeksu.


Nagroda Polski Przedsiębiorca 2018 dla Budimeksu »
2019-06-13
Autor: Autor: Budimex SA
11 czerwca 2019 r. prezes Dariusz Blocher w imieniu spółki Budimex odebrał z rąk Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego nagrodę Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu - Gazety Polskiej Codziennie. To szósta edycja tego konkursu – Budimex znalazł się wśród zaledwie sześciu firm nagrodzonych tym wyróżnieniem.


Stowarzyszenie buildingSMART Polska odziałem międzynarodowej organizacji buildingSMART International »
2019-06-10
Autor: Autor: Mostostal Warszawa S.A.
5 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie buildingSMART Polska i międzynarodowa organizacja buildingSMART podpisały porozumienie ws. utworzenia polskiego oddziału organizacji. Mostostal Warszawa jest jednym z członków założycieli Stowarzyszenia, a Juliusz Żach – Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Mostostalu Warszawa – jego Prezesem.


Droga bez dróżnika nie może istnieć »
2019-06-10
Autor: Autor: GDDKiA
Drogi niemal „od zawsze” mają swoich zarządców. Od właściciela gruntu przez który przebiega, władcę kraju, dowództwo wojskowe, a w bardziej nam współczesnych czasach - administrację drogową. Żaden zarządca nigdy sam na drodze nie pracował. Często budowy, naprawy i utrzymanie wykonywano w ramach szarwarku lub przez najmowanych pracowników.


Wyróżnienie Mecenas Sportu – Dar Serca dla Wodociągów Miasta Krakowa »
2019-06-05
Autor: Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie
Wodociągi Miasta Krakowa otrzymały wyróżnienie Mecenas Sportu – Dar Serca, przyznawane przez krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Osobom Pokrzywdzonym przez Los.


Nagroda Lider Bezpieczeństwa Technicznego dla Polimeksu-Mostostalu »
2019-06-04
Autor: Autor: „Polimex-Mostostal” SA
29 maja 2019 r. na uroczystej Gali V edycji Rankingu „Lider Bezpieczeństwa Technicznego” Krzysztof Figat Prezes Zarządu Polimex-Mostostal S.A. odebrał nagrodę Lider Bezpieczeństwa Technicznego, jaką w tym roku przyznano spółce Polimex-Mostostal.


Zakończono wdrażanie CEMEX Go wśród klientów na całym świecie »
2019-06-03
Autor: Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
CEMEX z powodzeniem zakończył wdrażanie platformy CEMEX Go, tym samym tworząc podstawy dla wyższego standardu obsługi klienta w światowym przemyśle materiałów budowlanych.


Pamiątkowe medale w drogownictwie »
2019-06-03
Autor: Autor: GDDKiA
Przedmioty upamiętniające ważne wydarzenia, budowle, bohaterów w historii świata sięgają starożytności. Nie była to wyłącznie domena społeczeństw cywilizowanych, bo i ludy prymitywne z dostępnych trwałych materiałów coś na obraz rozumianych przez nas medali tworzyły. Cel zawsze był i jest zbieżny – utrwalić i ocalić od zapomnienia, uczcić doniosłą chwilę, niebotyczne dzieło.


Nagroda „Dobroczyńca Roku 2019” dla Budimeksu »
2019-05-31
Autor: Autor: Budimex SA
Spółka Budimex zwyciężyła w XXII edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Edukacja -duża firma”. Kapituła nagrodziła firmę za współpracę z Fundacją trzy czte ry!, w ramach której powstała pod Białymstokiem pierwsza w Polsce leśna szkoła „Puszczyk”.


STRABAG podsumował Tydzień Bezpieczeństwa 2019 »
2019-05-31
Autor: Autor: STRABAG Sp. z o.o.
Zakończyła się VI edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pracy na budowach. W dniach 13-19 maja 2019 r., na kilkuset budowach prowadzonych przez największych generalnych wykonawców - sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie odbywał się Tydzień Bezpieczeństwa, który jest jedyną tego typu akcją w Polsce o tak szerokim zasięgu.


Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim wyróżniona przez SARP »
2019-05-30
Autor: Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim została wyróżniona w konkursie „Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich 2019”. Inwestycję w latach 2017-2018 zrealizował Mostostal Warszawa.


XXIV Europejska Wyprawa Mostowa Słowacja – Czechy 2018, cz. 4 »
2019-05-29
Autor: Autor: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga dr h.c.m., inż. Józef Flaga, mgr inż. Ryszard Tarnowski
Najstarszy w Czechach i drugi po północnej stronie Alp kamienny most łukowy z XIII w. w Pisku, jedno z najpiękniejszych miast w południowych Czechach – Czeski Krumlov, czy też znane ze znakomitego piwa Pilsner Urquell – Pilzno – to tylko niektóre atrakcje XXIV Wyprawy Mostowej w dalszym ciągu jej przebiegu.


Wodociągi Miasta Krakowa podsumowują Targi WOD-KAN 2019 »
2019-05-29
Autor: Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie
W dniach 21-23 maja 2019 r. Wodociągi Miasta Krakowa uczestniczyły w XXVII Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.


XXII konferencja Hydroprezentacje »
2019-05-28
Autor: Autor: Grupa PRC
To były trzy dni pełne wykładów, prelekcji i wymiany doświadczeń, a wszystko podporządkowane tematowi przewodniemu, sformułowanemu jako współpraca i bezpieczeństwo. 15 marca 2019 r. w Krynicy-Zdroju zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji, corocznej konferencji, na której czołowi przedstawiciele firm wodno-ściekowych debatują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą.


Kanał Śląski i droga wodna górnej Wisły – szanse i wyzwania »
2019-05-28
Autor: Autor: Śląskie Centrum Wody, Uniwersytet Śląski w Katowicach
22 marca 2019 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja naukowo-techniczna Kanał Śląski i droga wodna górnej Wisły – szanse i wyzwania. Konferencja miała na celu przedstawienie, jak zaawansowane są przygotowania i co należy jeszcze zrobić, aby można było podjąć wyzwanie, jakim jest budowa Kanału Śląskiego.


XV Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi »
2019-05-28
Autor: Opracowanie Redakcja
XV Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi odbyły się 2 marca 2019 r. na Polanie Szymoszkowa w Zakopanem.


XLII Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii »
2019-05-28
Autor: Autor: Organizatorzy ZSMGiG
11–14 marca 2019 r. w Karpaczu odbyła XLII Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii (ZSMGiG). Wzorem lat poprzednich, również i w tym roku zorganizowano spotkanie u stóp Śnieżki, aby kontynuować pierwotne cele Szkoły, czyli integrację ludzi nauki i przemysłu, wymianę ich doświadczeń oraz stworzenie możliwości wzajemnego pogłębiania wiedzy. Pierwsza Zimowa Szkoła odbyła się w 1974 r. w Karpaczu, a jej pomysłodawcą był prof. Zdzisław Gergowicz.


XVI edycja kampanii Dobry Beton »
2019-05-28
Autor: Autor: Justyna Piotrowska-Łój, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
Już od 16 lat Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT) popularyzuje dobre praktyki w produkcji betonu towarowego, promując wytwórnie dbające o jakość oferowanych produktów, środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo pracy.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 | Następna >>Reklamy
Llloyd Acoustics Geobrugg PAM Soletanche Basf DCS Uponor MPWiK Kraków
Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70, fax: 12 292 70 80
- -
Copyright © Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne 2005 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję