YouTube     English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne Subaru

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Nowe przystanki na krakowskiej łącznicy kolejowej 2017-03-24
Przystanki na Zabłociu i Krzemionkach ułatwią podróże w ruchu aglomeracyjnym oraz międzyregionalnym. Łącznica skróci przejazd z Krakowa do Skawiny, Oświęcimia i Zakopanego. [...]

Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym 2016 – relacja filmowa
8th International Student Petroleum Congress & Career Expo „East meets West”, 04-07.04.2017, Kraków 2017-04-04
Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Organizacyjnego Kongresu „East meets West” 2017 oraz zarządu Society of Petroleum Engineers AGH UST Student Chapter, zapraszamy na ósmą edycje największej studenckiej konferencji z branży naftowo-gazowniczej w Europie.[...]


Skupiamy się na kontraktach, które pozwolą wykorzystać potencjał firmy
Rozmowa z  mgr. inż. Romanem Rogowskim, wiceprezesem Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o.[...]


W Warszawie buduje się taniej niż w większości metropolii UE
Mimo wzrostu średnich kosztów przedsięwzięć budowlanych, Warszawa pozostaje jedną z najbardziej przyjaznych dla nowych inwestycji metropolią Unii Europejskiej, jak podaje najnowszy raport International Construction Costs Index, opublikowany 15 marca przez Arcadis, wiodącą, globalną firmę projektowo-konsultingową. Stolica Polski awansowała w rankingu najdroższych miast z 32. na 29. pozycję w porównaniu do roku ubiegłego, co oznacza, że średni koszt nowych inwestycji wzrósł w porównaniu do innych miast ujętych w zestawieniu.[...]


Budimex zbuduje Trasę Łagiewnicką w Krakowie
Budimex w konsorcjum z Ferrovial Agroman SA zrealizuje jedną z najważniejszych w najbliższych latach inwestycji Krakowa – Trasę Łagiewnicką. 21 marca br. inwestor zawarł z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowy na finansowanie drogowego projektu.[...]Wydarzenia


Młodzi inżynierowie w akcji, czyli Studencki Konkurs Mostów Stalowych, SKMS 2016 »
2017-03-23
Autor: Autor: dr inż. Paweł Hawryszków, inż. Krzysztof Galik, Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Katedra Mostów i Kolei
Już po raz piąty na terenie Politechniki Wrocławskiej odbył się popularny wśród młodzieży akademickiej Studencki konkurs mostów stalowych – SKMS 2016. Hasłem przewodnim piątej edycji konkursu były mosty łukowe.


Dariusz Blocher - Prezes Roku 2016 »
2017-03-17
Autor: Autor: Budimex SA
Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez „Parkiet” dla osób oraz instytucji polskiego rynku kapitałowego - statuetka „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii prezes roku, trafiła do prezesa Dariusza Blochera.


Nowi partnerzy w dołączyli do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie »
2017-03-06
Autor: Autor: Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie
Na spotkaniu Komitetu Sterującego 1 marca br. dołączyły do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Rembor General Sp. z o.o. Sp. k. jako pierwszy członek zrzeszony, czyli firma mniejsza niż sygnatariusze, ale reprezentująca wysoki poziom bezpieczeństwa na swoich budowach, oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych jako partner współpracujący przy naszych działaniach.


V Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny LafargeHolcim Awards »
2017-02-16
Autor: Autor: LafargeHolcim
Termin zgłaszania projektów do V Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego LafargeHolcim Awards mija 21 marca 2017 roku. W konkursie promującym zrównoważone budownictwo wyłaniane są najlepsze na świecie, zaawansowane projekty z dziedziny architektury, budownictwa, inżynierii lądowej, urbanistyki, projektowania krajobrazu, a także materiałów, produktów i technologii budowlanych. W ramach kategorii Nowe Pokolenie konkurs nagradza również innowacyjne pomysły młodych profesjonalistów, studentów i absolwentów.


140 lat kolei w Nowym Sączu »
2017-02-13
Autor: Autor: Marek Błeszyński
140 lat kolei w Nowym Sączu to tytuł konferencji, która odbyła się 15 października 2016 r. w nowosądeckim ratuszu. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie przy współudziale Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie, firmy Newag SA i Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Nowym Sączu.


LafargeHolcim z nagrodą „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” »
2017-02-10
Autor: Autor: LafargeHolcim
LafargeHolcim w Polsce został nagrodzony w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa”. Firma jest laureatem konkursu w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku za powołanie WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim. Nagrodę przyznano podczas uroczystej gali będącej zwieńczeniem konferencji Infrastruktura Polska, organizowanej przez Executive Club.


Nagroda Diament Infrastruktury i Budownictwa dla Metrostavu »
2017-02-10
Autor: Autor: Metrostav
Metrostav otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie za realizację remontu Mostu im. Stefana Grota-Roweckiego w Warszawie, jednej z największych inwestycji warszawskich ostatnich lat. W ramach modernizacji mostu – jednego z elementów przebudowy 4,5-km odcinka trasy S8 – najbardziej popularna warszawska przeprawa przez Wisłę została poszerzona o 10 metrów i obecnie posiada łącznie 10 pasów ruchu.


Diament za budownictwo modułowe »
2017-02-10
Autor: Autor: Unibep SA
Unibep SA otrzymał prestiżowy „Diament Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii Lider Innowacji Roku. Został on wręczony 8 lutego, podczas uroczystej gali wieńczącej Konferencję „Infrastruktura Polska & Budownictwo”.


Dariusz Blocher wyróżniony Diamentem Infrastruktury i Budownictwa »
2017-02-10
Autor: Autor: Budimex SA
Prezes Dariusz Blocher wyróżniony Diamentem Infrastruktury i Budownictwa w kategorii „efektywność w zarządzaniu”. Uroczysta gala rozdania statuetek odbyła się podczas spotkania liderów branży budowlanej z przedstawicielami instytucji publicznych w ramach konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo 2017”.


Tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł” dla Warbudu »
2017-02-08
Autor: Autor: Warbud SA
Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz 17 nadała honorowe tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Wyróżnione zostały firmy i osoby, które w istotnym stopniu wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.


XXII Europejska Wyprawa Mostowa Północna Hiszpania – Pireneje 2016, cz. 2 »
2017-02-04
Autor: Autor: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga dr h.c., Politechnika Krakowska, mgr Ksenia Feigel-Młodkowska, mgr inż. Joanna Kędzielska
To druga część relacji z XXII Europejskiej Wyprawy Mostowej Północna Hiszpania – Pireneje 2016. Trasa opisywanego odcinka prowadziła od Guerniki, historycznego ośrodka narodowego Basków, po Oviedo, stolicę regionu Asturia. Wyprawę zorganizowało w dniach 9–23 lipca 2016 r. Stowarzyszenie Wyprawy Mostowe oraz Biuro Turystyczne Anitour z Czechowic-Dziedzic przy współpracy Katedry Budowy Mostów i Tuneli Politechniki Krakowskiej. Patronat medialny nad wyjazdem objął magazyn „Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne”.


III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zrównoważony rozwój terenów górniczych i pogórniczych »
2017-02-03
Autor: Autor: mgr inż. Justyna Morman, dr inż. Janusz Kogut, Komitet Organizacyjny konferencji
Problematyki wpływu eksploatacji górniczej na budynki i infrastrukturę dotyczyła III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zrównoważony rozwój terenów górniczych i pogórniczych, zorganizowana na Politechnice Krakowskiej 21 i 22 listopada 2016 r. W trakcie obrad zaprezentowane zostały wyniki badań prowadzonych w Polsce na terenach wydobycia różnych złóż naturalnych.


BIM w infrastrukturze drogowej i kolejowej 2016 »
2017-02-03
Autor: Autor: Big Bang Media
W 2016 r. weszło w życie nowe Prawo zamówień publicznych. Proponowane w nim rozwiązania stanowią pierwszy etap przekształcania systemu zamówień publicznych w silny instrument realizacji polityki gospodarczej i społecznej państwa. Do projektu wprowadzono regulacje implementujące europejskie dyrektywy 2014/24/UE i 2014/25/UE.


Wrocławskie Dni Mostowe 2016 »
2017-02-03
Autor: Autor: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Politechnika Wrocławska
Kolejne już, 12. Seminarium Naukowo-Techniczne Wrocławskie Dni Mostowe zorganizowała Katedra Mostów i Kolei Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Seminarium odbyło się w dniach 29–30 listopada 2016 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Tematem przewodnim było projektowanie, technologie budowy i monitoring dużych mostów wieloprzęsłowych.


VIII Międzynarodowa Konferencja o Mostach Łukowych Arch 2016 »
2017-02-02
Autor: Opracowanie redakcyjne
VIII Międzynarodowa Konferencja o Mostach Łukowych Arch 2016 tym razem odbyła się we Wrocławiu. Organizowane co trzy lata wydarzenie może się poszczycić ponad 20-letnią tradycją. Wrocławska edycja odbyła się 5–7 października 2016 r. pod tytułem Mosty łukowe w kulturze, nawiązując tym samym do Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2016 r. jest właśnie Wrocław. Polska edycja Arch 2016 pokazała, że nasi inżynierowie nie tylko znają się na mostach, ale także na organizacji wydarzeń o randze światowej.


V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna INFRAEKO 2016 »
2017-02-02
Autor: Autor: dr hab. inż. Daniel Słyś, prof. PRz
Na 10-lecie swojej działalności Zakład Infrastruktury i Ekorozwoju Politechniki Rzeszowskiej zorganizował 9–10 czerwca 2016 r. jubileuszową V Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną INFRAEKO 2016. Nowoczesne miasta. Infrastruktura i środowisko.


No-Dig 2016 w Pekinie »
2017-02-02
Autor: Autor: Joanna Mazur, Politechnika Świętokrzyska
10–12 października 2016 r. w Pekinie odbyła się 34. Międzynarodowa Konferencja No-Dig. Wydarzenie tradycyjnie już cieszyło się dużym zainteresowaniem miłośników technologii bezwykopowych z całego świata.


Konkurs Polski cement w architekturze »
2017-02-02
Autor: Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu
„Pokazaliśmy inwestorom, że materiał surowy, jakim jest beton, również jest estetyczny i może zachwycać pięknem. Architekci i wykonawcy nauczyli się pracować z betonem, doceniać jego walory i naturalność. Te 20 lat współpracy branży cementowej z architektami przy organizacji konkursu Polski cement w architekturze to okres odkrywania architektury w betonie i betonu w architekturze” – powiedział Mariusz Ścisło, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich podczas uroczystości rozdania nagród XX jubileuszowej edycji konkursu Polski cement w architekturze 25 listopada 2016 r. w Warszawie. Nagrodę główną zdobył arch. Robert Konieczny, autor domu Arka Koniecznego.


CEMEX Polska z tytułem „Budowlana Firma Roku 2016” »
2017-01-27
Autor: Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
25 stycznia br. w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się uroczysta Gala Builder Awards 2017, podczas której zostały wręczone prestiżowe nagrody – „Budowlana Firma Roku 2016”, „Osobowość Branży 2016”, „Polski Herkules 2016” oraz „Laury Buildera 2016”. Dwie z nich zostały przyznane dla firmy CEMEX Polska oraz Prezesa Marcelo Catali. Podczas Gali zostały również ogłoszone wyniki Konkursu dla Młodych Architektów, którego firma CEMEX jest mecenasem.


Dwie nagrody dla Mostostalu Warszawa »
2017-01-27
Autor: Autor: Mostostal Warszawa S.A.
Podczas XIV Gali Builder Awards, która odbyła się 25 stycznia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy, nagrodzono przedsiębiorstwa oraz menadżerów, których działania odniosły sukces w minionym 2016 roku. W gronie laureatów znalazł się Prezes Mostostal Warszawa, Andrzej Goławski.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 | Następna >>Reklamy
Menard MPWIK Uponor E droga BASF Mosty Polskie Freyssinet Warbud
Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70, fax: 12 292 70 80
- -
Copyright © Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne 2005 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję