Facebook   YouTube   English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Wydarzenia


Decyzja środowiska dla obwodnicy Koźmina Wlkp. 2021-09-23
GDDKiA uzyskała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15. Decyzja ta zatwierdza przebieg obwodnicy i pozwala na ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”. [...]

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2021
Forum Budownictwo w Polsce 2021-10-07
[...]


Inżynierowie planiści na wagę złota
Rozmowa z Agnieszką Zdunek, kierownik zespołu ds. szalunków, i Andrzejem Jastrzębskim, kierownikiem zespołu ds. metodologii w Dziale Planowania i Harmonogramów/Orchestra firmy Warbud SA.[...]


To nie koniec wzrostu cen materiałów budowlanych
W 2020 roku budownictwo okazało się jednym z niewielu sektorów, które radziły sobie w czasie pandemii lepiej od średniej dla całej polskiej gospodarki. Było to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że nie podjęto decyzji o zamykaniu placów budowy i firmy mogły prowadzić prace przez większość pandemii. [...]


Złożono wniosek o wydanie ZRID dla drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica
Spółka Mostostal Warszawa zakończyła ważny etap przygotowań do budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica: złożyła wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).[...]Wydarzenia


Naftoremont-Naftobudowa ze statuetką „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” »
2021-09-13
Autor: Polimex-Mostostal S.A.
Naftoremont-Naftobudowa spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal została laureatem XIII edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.


Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ 2021 »
2021-07-27
Autor: Danuta Schwertner, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie
Konferencja naukowo-techniczna Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ 2021 odbyła się 22 kwietnia 2021 r. w formacie online. Organizatorami konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie przy udziale Katedry Systemów Transportowych na Politechnice Krakowskiej oraz Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie.


Infrastruktura Polska i Budownictwo 2021 »
2021-07-27
Autor: Executive Club Sp. z o.o.
22 czerwca 2021 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się XII edycja konferencji Infrastruktura polska i budownictwo. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz pięciu wystąpień eksperci omówili najważniejsze kwestie dla sektora. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna gala przyznania Diamentów Infrastruktury i Budownictwa najbardziej wyróżniającym się podmiotom w branży.


150 lat wrocławskich wodociągów »
2021-07-27
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu
Na co dzień możemy nie zauważać istnienia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Kiedy odkręcamy kran, woda płynie i tak dzieje się od 150 lat. Wrocławskie wodociągi właśnie obchodzą jubileusz istnienia i zapraszają do wspólnego świętowania, m.in. do obejrzenia wystaw prezentujących historię MPWiK, filmu przedstawiającego codzienną pracę niemal 800 osób i udziału w grze miejskiej.


infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference »
2021-07-26
Autor: dr hab. inż. Marek Salamak, prof. nadzw., Politechnika Śląska
Okres pandemii nie sprzyjał organizacji targów i konferencji. Jednak mimo tej trudnej sytuacji w Arena Gliwice odbyło się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie infrastrukturalne roku, czyli infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference.


Podsumowanie Konferencji VI Forum Liderów PPP »
2021-07-22
Autor: Organizator
W czerwcu odbyła się szósta edycja Forum Liderów PPP, poświęcona realizacji strategicznych inwestycji publicznych w modelu PPP, którą objęliśmy patronatem medialnym. Najważniejsi eksperci w zakresie inwestycji infrastrukturalnych w Polsce brali udział w czterech panelach dyskusyjnych, dotyczących kwestii kluczowych dla realizacji projektów w formule PPP.


Wodociągi Miasta Krakowa po raz kolejny Mecenasem Dziecięcych Talentów »
2021-07-05
Autor: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
28 czerwca 2021 r. odbyła się IX edycja projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Podczas uroczystej gali Mecenasi, a wśród nich Wodociągi Miasta Krakowa S.A., odebrali wyróżnienia za wspieranie młodych talentów.


Budimex oddał drugą w tym roku Strefę Rodzica »
2021-06-25
Autor: Budimex SA
Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr Józefa Bednarza w Świeciu mogą już spędzać czas w nowych przestrzeniach. 36. Strefa Rodzica powstała na VII Oddziale dla dzieci.


Budimex w gronie najlepszych w opinii podwykonawców budowlanych »
2021-06-18
Autor: Budimex SA
Firmy podwykonawcze ponownie doceniły Budimex – jak wynika z  najnowszego rankingu ASM Centrum Badań Analiz i  Rynku, Budimex jest w  dalszym ciągu jedną z  dwóch najlepiej ocenianych pod względem współpracy z  podwykonawcami spółek budowlanych w  Polsce.


Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów NOVDROG 2021 »
2021-05-28
Autor: Janina Mrowińska, sekretarz Komitetu Organizacyjnego konferencji, Beata Toporska, przewodnicząca konferencji, Andrzej Kollbek, członek Komitetu Organizacyjnego konferencji
11 marca 2021 r. odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów NOVDROG 2021, zorganizowana w formie wydarzenia online na platformie Zoom.


Akademia PORR – webinarium TUNELOVE »
2021-05-28
Autor: PORR SA
PORR SA zaprasza na cykl spotkań poświęconych budowie tuneli w Świnoujściu i Bolkowie. Webinarium inaugurujące cykl sześciu spotkań poświęconych budowie tuneli odbyło się 12 kwietnia 2021 r. pod patronatem Wydziału Budownictwa Politechniki Warszawskiej i Wydziału Górnictwa Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej.


Dni Betonu 2021 – bogate w doświadczenia, ciekawe, a nawet emocjonujące »
2021-05-28
Autor: Piotr Piestrzyński, Stowarzyszenie Producentów Cementu
Trwają przygotowania do XI konferencji Dni Betonu. To jedno z największych wydarzeń naukowo-technicznych w polskim budownictwie powinno się odbyć 11–13 października 2021 r. w Wiśle.


Przełomowy rok dla PPI CHROBOK SA: 30-lecie firmy oraz zmiana nazwy na GGT Solutions SA »
2021-05-26
Autor: Tomasz Bańczyk, GGT Solutions SA
W marcu 2021 r. firma PPI CHROBOK (obecnie GGT Solutions) obchodziła 30-lecie istnienia. Rozpoczynając działalność, założyciele dostrzegli spore zapotrzebowanie rynku na firmy usługowe działające w sektorze inżynieryjnym w zakresie zarówno robót bezwykopowych, jak i geoinżynieryjnych.


Dzień Mostowca »
2021-05-19
Autor: Źródło: tekst GDDKiA, www.gddkia.gov.pl
Inwestycja drogowa jest przedsięwzięciem niezwykle złożonym, które często wymaga współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Gdyby nie wspólne działanie drogowców i mostowców, wiele z kluczowych inwestycji zrealizowanych w Polsce nigdy by nie powstało. 18 maja obchodzimy Dzień Mostowca. Jest to więc znakomita okazja, żeby podziękować wszystkim Mostowcom za ich pracę.


I edycja konkursu „Innowacje w drogownictwie” »
2021-05-14
Autor: Źródło: tekst GDDKiA, www.gddkia.gov.pl
Na całym świecie powstają innowacyjne technologie, które mogą przynieść ogromne korzyści dla infrastruktury drogowej. Również na polskich uczelniach rodzą się doskonałe pomysły i rozwiązania w zakresie budowy nowych dróg, a także utrzymania istniejącej już infrastruktury drogowej.


Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla CEMEX Polska »
2021-04-29
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Spółka CEMEX Polska otrzymała Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2021-2022, przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB). Wyróżnienie to otrzymują firmy, które osiągają wysokie wyniki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzą systematyczną działalność profilaktyczną.


Dzień Drogowca i Transportowca »
2021-04-27
Autor: GDDKiA
26 kwietnia obchodzimy Dzień Drogowca i Transportowca. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia dla drogowców, którzy każdego dnia pracują nad rozwojem polskiej infrastruktury drogowej.a


Nevomo rozszerza współprace zagraniczną »
2021-04-22
Autor: Nevomo
Nevomo rozszerza zasięg swojej działalności i rozpoczyna europejską ekspansję. Startup nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech.


CEMEX Polska ze Złotym Godłem Konsumenckim Lider Jakości 2021 »
2021-04-21
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
Złote Godło Konsumencki Lider Jakości 2021 w kategorii „Cement" zostało przyznane CEMEX Polska. Firma już po raz czwarty została nagrodzona za najwyższą jakość swoich produktów i usług oraz wyróżniona za reputację na rynku cementu w Polsce.


CEMEX Polska edukuje w obszarze zrównoważonego budownictwa »
2021-04-19
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.
CEMEX Polska kontynuuje cykl webinarów poświęconych zrównoważonemu budownictwu. Eksperci firmy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie projektowania i stosowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Patronat nad wydarzeniami objęło Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | Następna >>Reklamy
Geobrugg Porr Wodociągi Miasta Krakowa Soletanche Keller Keramo Ecol Unicon SG Pam
nbi med!a
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
- -
Copyright © nbi med!a 2005 - 2021
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję