










































































Tagi - Inżynieria bezwykopowa

Autor: WOD-KAN Consulting, nbi med!a
2019-10-08
W dniach 23-24 kwietnia 2020 r. w Hotelu Novotel Kraków City West odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja Technologie Bezwykopowe NO-DIG POLAND 2020. Dzień wcześniej, 22 września 2020 r. w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany odbędą się warsztaty.


Autor: dr inż. Agata Zwierzchowska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych, inż. Natalia Giemza, inż. Anna Zemsta, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki; Naukowe Koło Inżynierów Środowiska „Krecik”
2019-07-16
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowanym wraz z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy zakres tematyki, jaka została przedstawiona w numerze 41. magazynu „Trenchless International”.


Autor: mgr inż. Katarzyna Wijas, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych
2019-05-28
W 23. części cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy skrót najciekawszych artykułów, które ukazały się w 42. numerze czasopisma „Trenchless International”.


Autor: dr inż. Justyna Lisowska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych, inż. Agnieszka Mroczkowska, inż. Olga Pedrycz, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki; Studenckie Naukowe Koło Inżynierów Środowiska Krecik
2019-03-26
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 40. numerze „Trenchless International”.


Autor: dr inż. Justyna Lisowska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych, inż. Agnieszka Mroczkowska, inż. Olga Pedrycz, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Studenckie Naukowe Koło Inżynierów Środowiska „Krecik”
2019-02-05
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 39. numerze „Trenchless International”.


Autor: prof. dr hab. inż. Andrzej Kuliczkowski, prezes zarządu Polskiej Fundacji Techniki Bezwykopowych, mgr inż. Stanisław Nogaj, Politechnika Świętokrzyska
2018-11-29
Po Azji (Pekin, 2016) i Ameryce Południowej (Medellín, 2017) kolejny No-Dig zorganizowany przez ISTT (Międzynarodowe Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych) odbył się w październiku 2018 r. w Kapsztadzie.


Autor: dr inż. Agata Zwierzchowska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych, inż. Paulina Masternak, inż. Piotr Michno, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Studenckie Naukowe Koło Inżynierów Środowiska „Krecik”
2018-11-29
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowanym wraz z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy zakres tematyki, jaka została przedstawiona w numerze 38. magazynu „Trenchless International”.


Autor: Dariusz Przepiórka, Saint-Gobain PAM
2018-11-29
Gęsta zabudowa centrum Warszawy powoduje, że prowadzenie prac budowlanych jest niezwykle skomplikowane. Trudne warunki geologiczne, konieczność pokonania przeszkód naturalnych oraz tych wynikających z urbanizacji skłaniają wykonawców do realizacji prac bezwykopowo, w czym pomagają odpowiednie urządzenia i materiały.


Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
2018-08-02
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule z pewnością nie stanowiła trudności dla uczestników Międzynarodowej Konferencji Technologie Bezwykopowe NO-DIG POLAND 2018, odbywającej się w cyklu dwuletnim od 2005 r. Tegoroczne spotkanie, które miało miejsce 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Kielcach Cedzynie, było bowiem kolejną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat najnowszych osiągnięć i możliwości technologii bezwykopowych, których wachlarz powiększa się z roku na rok.


Autor: dr inż. prof. PŚk Justyna Lisowska, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, inż. Angelika Woźniak, inż. Katarzyna Wójcikowska, inż. Marlena Żugaj, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Studenckie Naukowe Koło Inżynierów Środowiska „Krecik”
2018-08-02
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 37. numerze „Trenchless International”.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | Następna >>

ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70, fax: 12 292 70 80
Redakcja: redakcja@nbi.com.pl | Marketing: anna.karpinska@nbi.com.pl
Prenumerata: prenumerata@nbi.com.pl | Studio DTP: wydawnictwo@nbi.com.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.