Facebook   YouTube   English
Logo NBI - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

|||||||||
|
|

Zaloguj

| Zapomniałeś hasła?
Szukaj

Zamow prenumerate
Raporty


Podpisano umowy na realizację OMT 2021-04-19
16 kwietnia 2021 r. GDDKiA podpisała umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT) w ciągu drogi ekspresowej S6. Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to II kw. 2025 r. [...]

120-lecie Wodociągów Miasta Krakowa SA
VIII Szkoła Górnictwa Odkrywkowego 2021, Rawa Mazowiecka 2021-08-31
[...]


Branży budowlanej nie stać na cyfrową obojętność
Rozmowa z Bartłomiejem Pietruszewskim, Country Managerem z firmy PlanRadar w Polsce.[...]


Wypadki przy pracy w 2020 roku - są już wstępne dane z GUS
Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa pracy w 2020 r. Liczba poszkodowanych w wypadkach w całej gospodarce spadła aż o 24,6%. A jakie są dane dla branży budowlanej?[...]


PORR buduje drogę ekspresową S3 Legnica – Lubawka
Trwają prace na budowie drogi ekspresowej S3 Legnica – Lubawka, odcinek Bolków – granica państwa, zadanie III – od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła).[...]Raporty

Wypadki przy pracy w 2020 roku - są już wstępne dane z GUS »
2021-04-09
Autor: Główny Urząd Statystyczny

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa pracy w 2020 r. Liczba poszkodowanych w wypadkach w całej gospodarce spadła aż o 24,6%. A jakie są dane dla branży budowlanej?

Warszawa z najwyższą wieżą w UE, regiony z nowymi rekordami »
2021-03-31
Autor: Walter Herz

W największych miastach możemy obserwować realizację spektakularnych projektów biurowych. Ukończenie niektórych inwestycji zamiesza w klasyfikacji najwyższych budynków w Polsce.

Niemal co trzecia maszyna budowlana trafia do Polski z Niemiec »
2021-03-31
Autor: Clicktrans.pl

Niemcy, Wielka Brytania i Francja to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt budowlany. W 2020 sprowadzenie sprzętu z zagranicy kosztowało średnio 2 300 zł. Transport krajowy kosztował średnio 1 373 zł. Więcej informacji o transporcie sprzętu budowlanego prezentuje raport Clicktrans.pl – polskiego serwisu aukcji transportowych.

Budownictwo wspiera ekologię »
2021-03-23
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

Zmiana postaw i zmiany społeczne na rzecz zrównoważonego rozwoju są możliwe dzięki ekologicznym rozwiązaniom i prośrodowiskowemu podejściu także szeroko pojętej branży budowlanej. Rośnie liczba inwestorów oraz firm świadomych ekologicznie. To one dziś kształtują przyszłość. Ze względu na rozwój techniczny sektor budowlany ma ogromny potencjał w zakresie ochrony środowiska. Firmy z branży wciąż badają sposoby maksymalizacji postępów w tym zakresie, a inwestorzy realizują coraz śmielsze projekty.

Budownictwo drogowo-mostowe – stan aktualny i perspektywy »
2021-03-23
Autor: Oprac. Redakcja we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiada za każdy etap rozwoju krajowej sieci drogowej w Polsce. Począwszy od przygotowania inwestycji na etapie koncepcyjnym, aż po etap końcowy. W gestii GDDKiA leży także zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa podróżnych przez odpowiednie utrzymanie zarządzanych przez nią dróg. A tych powstaje coraz więcej.

Cementownie są stałym i ważnym elementem polskiego systemu gospodarki odpadami »
2021-03-23
Autor: Piotr Piestrzyński, Stowarzyszenie Producentów Cementu

Przemysł cementowy w Polsce, który niemal dwie dekady temu w odpowiedzi na własne zapotrzebowanie stworzył całą branżę zajmującą się przetwarzaniem odpadów komunalnych na paliwa alternatywne, w najbliższych latach może się zmierzyć z ograniczeniem dostępności paliw alternatywnych.

Skanska: Polacy największymi zwolennikami powrotu do biur »
2021-03-18
Autor: Skanska Commercial Development Europe Sp. z o.o.

Około 86 proc. polskich pracowników pojawia się dziś z różną częstotliwością w biurze  mimo  pandemii, z czego ponad  połowa  robi to  codziennie.  Tylko 15 proc.  badanych  uważa pracę zdalną za bardziej efektywną  –  mimo,  że  większość  ma dostęp do oddzielnego pokoju w  miejscu zamieszkania.

Przyszłość budownictwa należy do kobiet »
2021-03-08
Autor: Soletanche Polska Sp. z o.o.

Rozpoczyna się era kompetencji miękkich. Z licznych raportów i prognoz socjologicznych wynika, że empatia, wysokie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, sprawne zarządzanie czasem, łatwość adaptacji do nowych warunków pracy oraz odporność na stres będą tak samo ważne jak kompetencje twarde przypisane do określonego zawodu. Tymczasem rośnie liczba kobiet na kierunkach technicznych.

Ceny gruntów rosną i nadal będą rosły »
2021-02-16
Autor: Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzająca LBC Invest

Jakie działki są najbardziej poszukiwane? Popyt na grunty inwestycyjne wciąż jest bardzo duży. Działki poszukiwane są głównie pod inwestycje magazynowe, mieszkaniowe oraz nieduże projekty handlowe typu retail park.

Przemysł cementowy w gospodarce odpadami »
2021-02-05
Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu

Co z paliwami alternatywnymi dla przemysłu cementowego? To nie cementownie odpowiadają za wzrost kosztów odbioru odpadów od mieszkańców!

Tunele drogowe w Polsce – realizacja i plany »
2021-02-03
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje obecnie dziewięć tuneli drogowych o długości ok. 14 km, a w ciągu najbliższej dekady przewiduje zlecić do wykonania kolejne projekty o łącznej długości ok. 25 km.

Budowa dróg krajowych w 2020 r. »
2021-02-02
Autor: Opracowanie Redakcja na podstawie materiałów Ministerstwa Infrastruktury oraz GDDKiA

Rok 2020 z uwagi na pandemię oraz ograniczenia epidemiczne był wyjątkowy dla każdego sektora gospodarki, w tym również dla branży drogowej. Mimo nadzwyczajnej sytuacji GDDKiA realizowała plany inwestycyjne, od których zależała kondycja ekonomiczna kraju oraz sektora budowlano-drogowego.

Inwestycje drogowe GDDKiA w Małopolsce w 2020 r. »
2021-02-02
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów GDDKiA Oddział w Krakowie

W Małopolsce w trakcie realizacji jest ponad 78 km dróg ekspresowych oraz prawie 31 km dróg dwujezdniowych klasy GP. Koszt tych inwestycji wynosi ponad 7,7 mld zł.

Czym jest bezpieczeństwo w budownictwie? »
2021-02-01
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

Myśląc o bezpieczeństwie w budownictwie, naszym pierwszym skojarzeniem jest zwykle bezpieczna praca na budowach oraz produkty i usługi przyczyniające się do zwiększenia tego bezpieczeństwa. I to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Bezpieczeństwo i higiena pracy na rynku budowlanym jest jedną z nadrzędnych kwestii. Przestrzeganie stosownych przepisów decyduje o zdrowiu i życiu ludzi zaangażowanych w proces budowlany. A jednak bezpieczeństwo w budownictwie to również coś więcej. O wiele więcej.

Znaczenie sektora budownictwa dla krajowej gospodarki w latach 2016–2020 »
2021-02-01
Autor: dr Damian Kaźmierczak, główny ekonomista w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa; Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, Katedra Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa

Pierwsze oznaki spowolnienia w branży budowlanej pojawiły się już na początku trzeciego kwartału 2020 r. Wiele wskazuje na to, że ten stan może utrzymywać się przez cały 2021 r. Nie wszystkie firmy doświadczą jednak negatywnych konsekwencji pogorszenia klimatu inwestycyjnego wywołanego epidemią COVID-19 w tym samym stopniu.

Realizacja Krajowego Programu Kolejowego »
2021-02-01
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W 2020 r. na dziesiątkach inwestycji Krajowego Programu Kolejowego (KPK) we wszystkich województwach obok montowanych torów, urządzeń sieci trakcyjnej, budowanych peronów, wiaduktów i mostów przejeżdżały pociągi. Szczegółowo przygotowany rozkład jazdy zapewniał utrzymanie tysięcy planowych kursów i realizację prac. Z wielu efektów KPK już korzystamy.

Rury GRP – produkt doceniany przez doświadczonych inżynierów »
2021-01-28
Autor: AMIBLU POLAND Sp. z o.o.

Produkty GRP są stosowane w realizacji wielu projektów w kraju i za granicą. Niejednokrotnie wymagania projektów stanowią wyzwania, z którymi Amiblu mierzy się wspólnie z inwestorem, projektantem i wykonawcą, co niezmiennie jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji.

Raport Przegląd wynagrodzeń Polska 2021 »
2021-01-07
Autor: Devire

Branża IT, budownictwo i nieruchomości oraz e-commerce i digital marketing wbrew kryzysowi w górę. Za to w turystyce, gastronomii, hotelarstwie, retailu oraz produkcji seryjnej – zarobki lecą w dół. Sprawdzamy, jak pandemia zmieniła wynagrodzenia w poszczególnych sektorach rynku pracy. Oto dane z najnowszego raportu płacowego Devire.

Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument? »
2020-12-29
Autor: INELO

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

Zapory wodne trzymają się mocno. Nie usuwa się ich zbyt wielu »
2020-12-16
Autor: PAP – Nauka w Polsce, Ludwika Tomala

Rozbiórka zapór wodnych nie jest na świecie zjawiskiem tak powszechnym, jak może to wynikać z najczęściej cytowanych danych. Duże budowle tego typu w Europie rozbierane są w nielicznych przypadkach i to wtedy, kiedy jest z nimi problem - wynika z danych zebranych przez międzynarodowy zespół kierowany przez Polaka.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Następna >>Reklamy
Ecol Unicon Keller Porr Wodociągi Miasta Krakowa SG Pam Soletanche Keramo Geobrugg
nbi med!a
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
- -
Copyright © nbi med!a 2005 - 2021
Wszelkie prawa zastrzeżoneSerwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuujac jej przegladanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urzadzenia. Poprzez zmianę ustawień w przegladarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować. Więcej informacji na temat stosowania cookies znajdziesz w polityce cookie. (Kliknięcie linku nie powoduje zmian w ustawieniach cookies).
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego powiadomienia.

Akceptuję