
















Raporty

2021-02-16
Autor: Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzająca LBC Invest
Jakie działki są najbardziej poszukiwane? Popyt na grunty inwestycyjne wciąż jest bardzo duży. Działki poszukiwane są głównie pod inwestycje magazynowe, mieszkaniowe oraz nieduże projekty handlowe typu retail park.


2021-02-05
Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu
Co z paliwami alternatywnymi dla przemysłu cementowego? To nie cementownie odpowiadają za wzrost kosztów odbioru odpadów od mieszkańców!


2021-02-03
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje obecnie dziewięć tuneli drogowych o długości ok. 14 km, a w ciągu najbliższej dekady przewiduje zlecić do wykonania kolejne projekty o łącznej długości ok. 25 km.


2021-02-02
Autor: Opracowanie Redakcja na podstawie materiałów Ministerstwa Infrastruktury oraz GDDKiA
Rok 2020 z uwagi na pandemię oraz ograniczenia epidemiczne był wyjątkowy dla każdego sektora gospodarki, w tym również dla branży drogowej. Mimo nadzwyczajnej sytuacji GDDKiA realizowała plany inwestycyjne, od których zależała kondycja ekonomiczna kraju oraz sektora budowlano-drogowego.


2021-02-02
Autor: Oprac. Redakcja na podstawie materiałów GDDKiA Oddział w Krakowie
W Małopolsce w trakcie realizacji jest ponad 78 km dróg ekspresowych oraz prawie 31 km dróg dwujezdniowych klasy GP. Koszt tych inwestycji wynosi ponad 7,7 mld zł.


2021-02-01
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
Myśląc o bezpieczeństwie w budownictwie, naszym pierwszym skojarzeniem jest zwykle bezpieczna praca na budowach oraz produkty i usługi przyczyniające się do zwiększenia tego bezpieczeństwa. I to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Bezpieczeństwo i higiena pracy na rynku budowlanym jest jedną z nadrzędnych kwestii. Przestrzeganie stosownych przepisów decyduje o zdrowiu i życiu ludzi zaangażowanych w proces budowlany. A jednak bezpieczeństwo w budownictwie to również coś więcej. O wiele więcej.


2021-02-01
Autor: dr Damian Kaźmierczak, główny ekonomista w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa; Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, Katedra Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa
Pierwsze oznaki spowolnienia w branży budowlanej pojawiły się już na początku trzeciego kwartału 2020 r. Wiele wskazuje na to, że ten stan może utrzymywać się przez cały 2021 r. Nie wszystkie firmy doświadczą jednak negatywnych konsekwencji pogorszenia klimatu inwestycyjnego wywołanego epidemią COVID-19 w tym samym stopniu.


2021-02-01
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W 2020 r. na dziesiątkach inwestycji Krajowego Programu Kolejowego (KPK) we wszystkich województwach obok montowanych torów, urządzeń sieci trakcyjnej, budowanych peronów, wiaduktów i mostów przejeżdżały pociągi. Szczegółowo przygotowany rozkład jazdy zapewniał utrzymanie tysięcy planowych kursów i realizację prac. Z wielu efektów KPK już korzystamy.


2021-01-28
Autor: AMIBLU POLAND Sp. z o.o.
Produkty GRP są stosowane w realizacji wielu projektów w kraju i za granicą. Niejednokrotnie wymagania projektów stanowią wyzwania, z którymi Amiblu mierzy się wspólnie z inwestorem, projektantem i wykonawcą, co niezmiennie jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji.


2021-01-07
Autor: Devire
Branża IT, budownictwo i nieruchomości oraz e-commerce i digital marketing wbrew kryzysowi w górę. Za to w turystyce, gastronomii, hotelarstwie, retailu oraz produkcji seryjnej – zarobki lecą w dół. Sprawdzamy, jak pandemia zmieniła wynagrodzenia w poszczególnych sektorach rynku pracy. Oto dane z najnowszego raportu płacowego Devire.


2020-12-29
Autor: INELO
Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?


2020-12-16
Autor: PAP – Nauka w Polsce, Ludwika Tomala
Rozbiórka zapór wodnych nie jest na świecie zjawiskiem tak powszechnym, jak może to wynikać z najczęściej cytowanych danych. Duże budowle tego typu w Europie rozbierane są w nielicznych przypadkach i to wtedy, kiedy jest z nimi problem - wynika z danych zebranych przez międzynarodowy zespół kierowany przez Polaka.


2020-11-27
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
Posadowienia głębokie w budownictwie należą obecnie do powszechnie stosowanych praktyk. Coraz więcej inwestycji wymaga przekazania obciążeń zewnętrznych na warstwy zalegające w głębi podłoża gruntowego lub polepszenia jego cech mechanicznych. Inżynierowie mają do dyspozycji szeroki zakres pali, co zawdzięczają transferowi nowych technologii oraz aktualnym możliwościom sprzętowym.


2020-11-27
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
Na podstawie analiz dotychczasowych awarii i katastrof można stwierdzić, że występują one we wszystkich rodzajach budownictwa i dotyczą różnych materiałów. Zbierane od kilkudziesięciu lat dane pozwalają na doskonalenie programowania, projektowania, realizacji i użytkowania obiektów budowlanych. Dzięki tej wiedzy wielu katastrof i awarii budowlanych udaje się uniknąć, stosując odpowiednią prewencję i prognozując naprawy.


2020-11-27
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
W 2019 r. światowa produkcja stali surowej osiągnęła 1868,8 mln t. Przy czym stal to nie jeden produkt. Według World Steel Association, istnieje ponad 3500 różnych gatunków stali o wielu różnych właściwościach fizycznych, chemicznych i środowiskowych. Ok. 75% nowoczesnych stali zostało opracowanych w ciągu ostatnich 20 lat. Te obecnie wytwarzane oferują właściwości dostosowane do niezliczonych zastosowań.


2020-11-27
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
Mimo postępu technologicznego część firm budowlanych nadal polega na arkuszach kalkulacyjnych, ręcznym wprowadzaniu danych i dokumentacji. Tymczasem branża budowlana, chcąc uzyskać poprawę produktywności i efektywności, powinna skupić się na wdrażaniu cyfryzacji, innowacyjnych technologii i nowych technik budowlanych. Bo przecież najnowocześniejsze technologie radykalnie zmieniają sposób działania branży i realizacji przyszłych projektów.


2020-11-26
Autor: Maria Szruba, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
Od dawna trwa rywalizacja o to, kto zbuduje najwyższą konstrukcję na świecie. Im wyższy budynek, tym bardziej imponujący. Ale nie wszystkie osiągnięcia inżynierii idą w górę. Coraz więcej dzieje się także pod powierzchnią ziemi. Mimo że ich nie widać, pod naszymi stopami znajdują się często niesamowite obiekty, a korzyści płynące z wykorzystania przestrzeni pod powierzchnią ziemi są coraz istotniejsze nie tylko dla społeczeństwa, ale także z punktu widzenia środowiska i gospodarki.


2020-11-12
Autor: INELO
Według danych zawartych w raporcie „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” przygotowanym wraz z Izbą Gospodarki Elektronicznej już 73% internautów robi zakupy online, co stanowi wzrost o 11% względem roku ubiegłego. Szybki, determinowany przez pandemię wzrost branży e-commerce stanowi wyzwanie dla operatorów logistycznych.


2020-11-09
Autor: Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie
6 listopada 2020 r. swoją premierę miał raport podsumowujący 10-lecie działań Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Jest czym się chwalić! W ciągu dekady bezpieczeństwo na budowach uległo znacznej poprawie – polska branża budowlana była na ostatnim miejscu pod względem liczby wypadków w całej Unii. Aż o 75% spadła liczba ciężkich wypadków, o 63% wypadków śmiertelnych.


2020-10-22
Autor: Materiały prasowe
Lada moment w naszym kraju na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. O tym, że jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień pozostawia wiele do życzenia, wiadomo nie od dziś. Polska przoduje w niechlubnym rankingu krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, przekraczając wszystkie normy wskazane przez WHO.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | Następna >>

- WEB Kiosk - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
- Facebook - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
- Akademia Górniczo-Hutnicza
- Facebook - Budownictwo Inżynieryjne
- Konferencja No-Dig Poland
- Konferencja Przepusty i Przejścia dla Zwierząt
- SITK RP Oddział Kraków
- Polski Kongres Drogowy
- Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa
- Portal drogowy - edroga.pl
- Wyprawy Mostowe
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70, fax: 12 292 70 80
Redakcja: redakcja@nbi.com.pl | Marketing: anna.karpinska@nbi.com.pl
Prenumerata: prenumerata@nbi.com.pl | Studio DTP: wydawnictwo@nbi.com.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.