















Dla autorów

Prace zgłaszane do opublikowania w magazynie Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne powinny zostać przesłane droga elektroniczną na adres e-mailowy: redakcja@nbi.com.pl
Zgłoszenie powinno zawierać:
- Imię i Nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy oraz miejsce pracy Autora zgłaszającego artykuł (tzw. Autor do korespondencji)
- Imiona i Nazwiska oraz miejsce pracy Współautorów
- Tytuł artykułu (w języku polskim i angielskim)
- Streszenie (w języku polskim i angielskim)
- Słowa kluczowe (w języku polskim i angielskim)
- Treść artykułu (ze zdjęciami, wykresami itp.)
- Oświadczenia oryginalności tekstu oraz związane z procedurą zapobiegającą przed zjawiskami „ghostwriting” i „guest authorship”
DALSZYM PROCEDUROM PODLEGAĆ BĘDĄ TYLKO KOMPLETNE ZGŁOSZENIA
Złożenie artykułu do druku w magazynie Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne jest równoznaczne z oświadczeniem Autorów o:
1. Posiadaniu pełnych praw autorskich osobistych i majątkowych do zgłoszonego dzieła;
oraz akceptacją poniższych zapisów:
2. Zapewniam, że dzieło nie narusza praw autorskich, znaku towarowego, patentu ani innych praw własności intelektualnej osób trzecich, a moje prawa autorskie w zakresie utrwalenia dzieła, zwielokrotnienia dzieła drukiem (a także w postaci zapisu na cyfrowym nośniku CD) i udostępnienia dzieła w postaci elektronicznej, udostępnienia w internecie oraz wprowadzenia do obrotu egzemplarzy zwielokrotnionego dzieła na całym świecie nie są ograniczone.
3. Oświadczam, że dzieło nie było dotychczas publikowane i nie zostało złożone w redakcji żadnego innego czasopisma.
4. Zobowiązuję się również, że zwrócę wydawcy magazynu Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne wszelkie koszty i wynagrodzę wszelkie szkody mogące wynikać z roszczeń osób trzecich, jeśliby okazało się, że którekolwiek z oświadczeń 1, 2, 3 nie jest prawdziwe.
5. Niniejszym udzielam wydawcy magazynu Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne nieodpłatnej, nieograniczonej w czasie ani terytorium licencji wyłącznej na:
- utrwalenie dzieła,
- zwielokrotnienie dzieła dowolną techniką w tym drukiem, a także w postaci zapisu cyfrowego,
- wprowadzenie do obrotu egzemplarzy dzieła,
- wprowadzenia do pamięci komputera i rozpowszechnienia dzieła w sieci, w tym także przez internet.
6. Wyrażam również zgodę na dokonanie zmian dzieła, wynikających z opracowania redakcyjnego z zastrzeżeniem, że ostateczny kształt tekstu podstawowego i materiałów dodatkowych wymaga akceptacji autora lub upoważnionego przez autora przedstawiciela redakcji naukowej czasopisma
Praca musi być napisana w języku polskim zgodnie z zamieszczonymi na stronie magazynu zasadami redagowania tekstu.
Zgłoszona do publikacji praca podlega wstępnej ocenie kwalifikacyjnej Rady Naukowej magazynu.
Do oceny merytorycznej pracy powoływanych jest dwóch Recenzentów. Recenzja przebiega w sposób niejawny tzn. autor(zy) i recenzenci nie znają swoich tożsamości. Recenzenci dokonują recenzji na formularzu zamieszczonym na stronie internetowej magayznu. Nazwiska recenzentów publikowane są corocznie na stronie internetowej czasopisma w zakładce „recenzenci”.
Autor(zy) przesyłają ostateczną wersję pracy po uwzględnieniu uwag Recenzentów.
Po dokonaniu korekty wydawniczej i językowej autor(zy) otrzymują tekst pracy do ostatecznej korekty autorskiej.
„Ghostwriting” i „Guest authorship”.
„Rzetelność w nauce stanowi jeden z jej jakościowych fundamentów. Czytelnicy powinni mieć pewność, iż autorzy publikacji w sposób przejrzysty, rzetelny i uczciwy prezentują rezultaty swojej pracy. Dowodem etycznej postawy pracownika naukowego oraz najwyższych standardów redakcyjnych powinna być jawność informacji o podmiotach przyczyniających się do powstania publikacji (wkład merytoryczny, rzeczowy, finansowy etc.), co jest przejawem nie tylko dobrych obyczajów, ale także społecznej odpowiedzialności. Przykładami przeciwstawnymi są „ghostwriting” i „guest authorship”.
Z „ghostwriting” mamy do czynienia wówczas, gdy ktoś wniósł istotny wkład w powstanie publikacji, bez ujawnienia swojego udziału jako jeden z autorów lub bez wymienienia jego roli w podziękowaniach zamieszczonych w publikacji.
Z „guest authorship” („honorary authorship”) mamy do czynienia wówczas, gdy udział autora jest znikomy lub w ogóle nie miał miejsca, a pomimo to jest autorem/współautorem publikacji. Aby przeciwdziałać przypadkom „ghostwriting”, „guest authorship” redakcja czasopisma wprowadza odpowiednie procedury wymagając od autorów złożenia stosownych oświadczeń.

- WEB Kiosk - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
- Facebook - Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne
- Akademia Górniczo-Hutnicza
- Facebook - Budownictwo Inżynieryjne
- Konferencja No-Dig Poland
- Konferencja Przepusty i Przejścia dla Zwierząt
- SITK RP Oddział Kraków
- Polski Kongres Drogowy
- Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa
- Portal drogowy - edroga.pl
- Wyprawy Mostowe
ul. Zakopiańska 9/101 | 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
Redakcja: redakcja@nbi.com.pl | Marketing: anna.karpinska@nbi.com.pl
Prenumerata: prenumerata@nbi.com.pl | Studio DTP: wydawnictwo@nbi.com.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, artykułów sponsorowanych i ogłoszeń.
Jakiekolwiek wykorzystywanie w całości lub we fragmencie materiałów zawartych na www.nbi.com.pl bez zgody wydawcy jest zabronione i chronione prawem.